Dołącz do Strefy Premium DNA Rynków!

Na pewno przynajmniej raz pomyślałeś sobie, że przecież wystarczy zarabiać na rynkach marne 1% tygodniowo i nawet posiadając niewiele gotówki, już po kilku latach będzie można przechodzić na emeryturę. Nie brzmi to, jak wielki sukces prawda? W końcu, co to jest marne 1% tygodniowo! Przecież codziennie na jakimś rynku któraś spółka rośnie o ten 1%. Łapiesz szybko za kalkulator i liczysz, ile to będzie? Dziesięć lat to 520 tygodni. Gdyby tak zarabiać 1% tygodniowo przez 520 tygodni to… osuwasz się na podłogę przytłoczony potęgą matematyki, gdy okazuje się, że wystarczy jeden mały procent co tydzień, żeby po 10 latach każdy twój tysiąc złotych zmienił się w 176 tysięcy!

Gdyby tak zarabiać na tych rynkach 1,2% tygodniowo? Niewielka to przecież różnica. Na pewno dam sobie radę – myślisz. Szybki atak na kalkulator i tym razem jesteś bliski ekstazy! Nie możesz uwierzyć w to, co widzisz, bo 1,2% tygodniowo po tych samych 10 latach sprawi, że ten sam tysiąc wart będzie już 494 tysiące! Sprawdzasz szybko, ile masz gotówki i myślisz sobie, że na rynek wkracza nowy wilk. Mięknijcie leszcze, oto jestem!

Cóż… my też tak kiedyś myśleliśmy. Niestety rzeczywistość jest bardziej brutalna. Szybko okazuje się, że pomnażanie gotówki na rynkach proste jest tylko w myślach albo patrząc w przeszłość. Szybko zorientujesz się, że możesz przeczytać setki książek na ten temat i niestety ta ogromna dawka wiedzy nie zagwarantuje Ci rynkowego sukcesu. Tak jak oglądanie wyścigów Formuły 1, nie zrobi z Ciebie świetnego kierowcy. Inwestowanie wymaga praktyki i doświadczeń, a te niestety bywają kosztowne. Dołączając do Strefy Premium DNA, zyskujesz wgląd w nasze praktyki i doświadczenia, które zbudowaliśmy na bazie prawie 20 lat rynkowych sukcesów i porażek.

Co jest najważniejsze w inwestowaniu?

Wiele osób na tak postawione pytanie odpowie, że najważniejsze to przecież dobrze wybrać to, w co zainwestujemy. W zasadzie to prawda, ale to bardzo krótkowzroczne myślenie, bo zysk nie pojawia się w momencie, gdy wartość inwestycji rośnie, tylko gdy naszą inwestycję sprzedamy. Po latach naszych obserwacji doszliśmy do wniosku, że najważniejsza w inwestowaniu jest odpowiedzialność i edukacja. Tylko odpowiedzialny inwestor potrafi bowiem trzymać się swojego planu, pogodzić się ze stratami i sprzedać coś, co traci na wartości lub zgarnąć zyski w odpowiednim momencie. Tylko będąc odpowiedzialnym inwestorem, można łatwo oddzielić inwestowanie od hazardu. Zapamiętaj, że inwestowanie to nie jest hazard, chyba że samemu je w hazard zamienisz. Problem w tym, że większość inwestorów nie zachowuje się odpowiedzialnie. Co robią nie tak?

1. Angażują zbyt dużo swoich oszczędności w ryzykowne aktywa.
2. Nie myślą o ryzyku i ochronie kapitału.
3. Stawiają wszystko na jedną kartę.
4. Nie potrafią pogodzić się z tym, że tracą.
5. Za szybko realizują zyski.
6. Inwestują chochlą, a nie łyżeczką.

To inwestycyjne grzechy główne, które pewnie też choć raz popełniłeś, więc nie trzeba Cię przekonywać, jak kosztowne potrafią być. Dołączając do Strefy Premium DNA, zyskujesz pewną przewagę w walce z nimi. Przede wszystkim otrzymujesz pełny wgląd w prowadzone przez nas własne portfele inwestycyjne, które szerzej opisaliśmy na osobnej stronie.

Są one przede wszystkim wolne od powyższych błędów, co w długim okresie zawsze działa na korzyść inwestora. Każdy z prowadzonych przez nas portfeli jest odpowiednio zdywersyfikowany i ma na celu nie tylko osiągnięcie założonej przez nas stopy zwrotu, ale również utrzymanie założonego z góry poziomu ryzyka. Ochrona kapitału to podstawa odpowiedzialnego inwestowania, a właściwe zarządzanie ryzykiem portfela inwestycyjnego jest kluczem do tego, aby to osiągnąć.

Problemy dotykające każdego inwestora

Praktyka i doświadczenie pokazują, że najważniejsze problemy każdego inwestora ograniczają się tak naprawdę do zaledwie trzech elementów. Swego czasu mieliśmy dokładnie te same, ale w miarę jak zdobywaliśmy coraz więcej inwestycyjnego doświadczenia, nauczyliśmy się jak sobie z nimi radzić. Dojście do tego trochę nas co prawda kosztowało, ale tak już jest z inwestowaniem, dlatego zdecydowanie lepiej uczyć się i korzystać z cudzych błędów niż swoich. Będąc subskrybentem Strefy Premium DNA, te najczęstsze problemy każdego inwestora stają się o wiele łatwiejsze do pokonania.

1. Nieprzestrzeganie założonego planu lub brak planu

Często do inwestowania podchodzimy bez jakiegokolwiek planu działania. W efekcie nie wiadomo jak się zachować, gdy wartość inwestycji się zmienia. Sprzedajemy, gdy tylko wzrośnie o 10%, ciesząc się sukcesem i jednocześnie trzymamy inwestycję w portfelu, gdy osiąga już pułap straty 50%, bo przecież „w końcu odbije”. Za te wszystkie błędy najczęściej odpowiada właśnie brak planu lub jego całkowite lekceważenie, a tylko trzymając się założonej strategii, można osiągnąć w inwestowaniu większy sukces. Nie chodzi tu oczywiście o to, że swojego planu nie można zmieniać. Można, czasem nawet jest to niezbędne. Trzeba jednak być świadomym, dlaczego się to robi.

Jak przygotować taki plan i jak się go trzymać? Nie jest to proste zadanie i wymaga sporej ilości prób oraz solidnej dyscypliny. Dlatego strategie inwestycyjne, do których zyskujesz dostęp w Strefie Premium, zawsze trzymają się z góry założonego przez nas planu. Tobie pozostaje jedynie sprawdzić, czy nasza strategia Ci odpowiada. Jeśli chcesz – możesz ją w dowolnym stopniu replikować.

2. Problemy z dokonaniem wyboru, w co zainwestować

Możliwości inwestycyjnych dziś jest ogromna liczba. Fundusze ETF na niemalże każdy rodzaj aktywa, a dostępność rynków zagranicznych sprawia, że nawet dla osób z niewielkim kapitałem istnieje możliwość, aby korzystać z globalnych trendów. Niestety im tych możliwości więcej, tym trudniej podjąć czasem właściwą decyzję. W końcu nikt nie jest w stanie samodzielnie analizować wszystkich możliwości. W konsekwencji czasem niektóre inwestycyjne okazje po prostu uciekają.

W DNA Rynków na bieżąco monitorujemy wszystkie istotne rynki globalne oraz klasy aktywów. Mamy również specjalny system doboru spółek ciekawych do zainwestowania. Jako uczestnik Strefy Premium zyskujesz dostęp do wszystkich takich analiz, dzięki którym, co jakiś czas na pewno znajdziesz instrument, o którym nigdy wcześniej nawet nie słyszałeś.

3. Brak odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia

Inwestowania też trzeba się nauczyć w teorii i praktyce. Podstawowa wiedza o tym, jak w danym otoczeniu makroekonomicznym mogą zachowywać się poszczególne klasy aktywów, jest niezbędna do tego, aby odpowiedzialnie budować swój portfel. Monitorowanie finansów spółki, jaką wybraliśmy, też bywa przydatne. Wiadomo, że każdy chciałby od razu po założeniu rachunku maklerskiego, jak najszybciej zarabiać. Jednak bez odpowiedniej wiedzy będzie to ekstremalnie trudne. Dołączając do Strefy Premium DNA, zyskujesz jednak dostęp do wielu materiałów edukacyjnych, które pomogą Ci tę wiedzę zbudować. Na każdego czekają:

1. Specjalne webinary Strategiczny Poniedziałek, gdzie omawiamy sytuację na rynkach i tłumaczymy ją edukacyjnie;
2. Analizy spółek i sektorów, w których tłumaczymy, dlaczego uważamy daną inwestycję za dobrą lub złą;
3. Graficzne wizualizacje fundamentów spółek i sektorów dla łatwiejszego ich zrozumienia;
4. Liczne materiały o technicznych aspektach inwestowania, z których dowiesz się m.in. jak odpowiednio rozliczyć podatki od dywidend zagranicznych, jak sprawnie zoptymalizować podatek od zysków kapitałowych, czy jak odpowiednio korzystać z rachunku maklerskiego itp.
5. Zawsze możliwość dopytania nas o coś prywatnie. Pewnie nie odpowiemy w 10 minut, ale na pewno odpowiemy 🙂

Rozwiązanie dla Ciebie – Strefa Premium DNA Rynków

Dołączyć do Strefy Premium DNA Rynków można w każdej chwili, 365 dni w roku. W dowolnym momencie możesz stać się częścią naszej zamkniętej społeczności i zyskać wszystkie korzyści. Jako użytkownik Premium otrzymujesz:

1. Wgląd do wszystkich naszych prywatnych Strategii Inwestycyjnych prowadzonych na własnym kapitale – tutaj znajdziesz więcej informacji o tym, jakie strategie stosujemy i jakie są ich założenia „Strategie inwestycyjne DNA Rynków„;
2. Regularne cotygodniowe podsumowania rynków i sytuacji;
3. Udział w webinarach „Strategiczny Poniedziałek” organizowanych dwa razy w miesiącu;
4. Dostęp do licznych analiz spółek polskich oraz zagranicznych, a także analiz całych sektorów;
5. Regularnie rozbudowywaną bazę wiedzy o inwestowaniu, z której dowiesz się m.in. „Jak rozliczyć zagraniczne dywidendy?”, „Jakie są możliwości optymalizacji podatku od zysków kapitałowych?”, „Jak wybrać fundusz inwestycyjny?”, itp.
6. Dostęp do zamkniętej grupy komunikacyjnej na portalu Facebook (start od października 2021).

Ile kosztuje dostęp do Strefy Premium DNA?

Dostęp do Strefy Premium DNA wiąże się obecnie z opłatą równą 29 zł miesięcznie brutto. Rozliczana jest ona w okresach kwartalnych, co znaczy, że każda płatność wynosi 87 złotych brutto i zapewnia dostęp do systemu na czas okres 3 miesięcy od daty wykupienia dostępu.

Gdy twoja subskrypcja będzie dobiegała końca, a wcześniej nie zdecydujesz się na jej rezygnację – system automatycznie przedłuży ją na kolejne 3 miesiące za tą samą opłatą.

Jak dołączyć do Strefy Premium DNA?

Aby dołączyć do Strefy Premium wystarczy, że zarejestrujesz się na portalu DNA Rynków, wybierając podczas rejestracji interesujący Cię pakiet premium. Możesz zrobić to w każdej chwili na tej stronie. Jeśli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem, ale nie masz dostępu do Strefy Premium, to wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i przejdziesz do sekcji „Moje Konto”. Później również wystarczy wybrać interesujący Cię pakiet i postępować zgodnie z instrukcjami 🙂

Co się stanie, gdy utracę dostęp do Strefy Premium?

Jeśli zrezygnujesz ze swojego dostępu do Strefy Premium DNA w trakcie trwania opłaconego okresu rozliczeniowego, to oczywiście możesz w dalszym ciągu korzystać z dostępu do Strefy Premium aż do momentu jego wygaśnięcia.

Gdy Twój dostęp wygaśnie, status Twojego konta zmieni się w serwisie na „standard”. Utracisz wszystkie korzyści Strefy Premium, ale w dalszym ciągu będziesz mógł zalogować się do serwisu i wrócić do nas w dowolnej chwili.

Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments